Development (trunk) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: subpage
fr: souspage

en: hidden
fr: invisible

en: before the content
fr: avant le contenu

en: after the content
fr: après le contenu

en: Table of contents
fr: Table des matières

en: Start a new Subpage
fr: Lancer une nouvelle Souspage

en: Show the table of contents only on the first page of the post.
fr: Montrer le sommaire uniquement sur la première page d'un post.

en: Show the comments only on the first page.
fr: Montrer les commentaires uniquement sur la première page.

[ctx: Select which type of page labels to display.]
en: Page labels
fr: Rangées

en: Page %d of %d
fr: Page %d sur %d

en: Only on the first page
fr: Uniquement sur la première page

en: Multipage Settings
fr: Réglages Multipage

note: Description of the plugin/theme
en: Multipage Plugin for WordPress will give you the ability to order a post in multiple subpages, giving each subpage a title and having a table of contents.
fr: Multipage Plugin pour WordPress vous permet de trier le poste pour plus de sous-pages, chacune avec son propre titre et un résumé.

en: Hide the table of contents header.
fr: Masquer le sommaire en en-tête.

en: Hide subpage labels, display only the title.
fr: Masquer les labels des sous-pages, afficher uniquement le titre.

en: Hide header
fr: Cacher le header

en: Enter the subpage title
fr: Entrez le titre de souspage

en: Display numbers before the subpage title.
fr: Afficher les numéros avant les titre des sous-pages.

en: Display "Page #" before the subpage title.
fr: Afficher "Page#" avant le titre des sous-pages.

en: Continue:
fr: Continuer:

en: Contents
fr: Sommaire

en: Comments link
fr: Lien vers les commentaires

en: Comments (%d)
fr: Commentaires (%d)

en: Comments
fr: Commentaires

en: Back to:
fr: Retour à:

en: Add a link for comments (only if comments are enabled).
fr: Ajouter un lien vers les commentaires (uniquement si les commentaires sont activés).
